Místa přátelská dětem dostávají nálepky

První nálepku se logem sluníčka si jako místo přátelské dětem zasloužila pizzerie v ulici Sv. Čecha. Aby ne, obří loď na zahrádce a barevný dětský koutek uvnitř restaurace láká nejen děti. Občas by si jistě rádi pohráli i dospělí. Náměstkyně primátora Soňa Paukrtová proto nálepku na skleněné vstupní dveře vylepila zcela právem. Navíc předala majiteli restaurace i certifikát. 

„Restaurace splnila nejen základní, ale i další kritéria pro zisk nálepky. Mezi ta základní patří například nekuřácké prostředí, možnost vstupu s kočárkem, dětský koutek nebo dětské menu,“ vypočítává Simona Hušková, která má na jablonecké radnici na starost  prorodinnou politiku. „Mezi nadstandardní poskytované služby patří třeba toaleta přizpůsobená dětem, přebalovací pult nebo i to, že se zde pořádají akce pro děti,“ pokračuje Hušková a dodává, že právě tato a ještě další kritéria pizzerie splnila beze zbytku a nálepku si proto vysloužila zcela právem.
 
Kromě stravovacích zařízení jako jsou restaurace, kavárny nebo cukrárny mohou o nálepku usilovat i úřady nebo banky. Přihlásit se mohou buď sami provozovatelé, nebo může podnět přijít od jejich spokojených zákazníků a klientů. Podmínky jsou uvedeny na webu města.
 
Nálepku se všemi 3 hvězdičkami získalo ještě Studio Oříšek, MC Jablíčko a dále obchod se zdravou dětskou obuví Mišákov. Nálepka nechybí ani na dveřích magistrátu v Komenského ulici nebo v Místě pro děti v Eurocentru. 
 
V příštím roce plánuje jablonecká radnice vydat mapu, kde budou „místa pro děti“ vyznačena. Mapka poslouží nejen jabloneckým rodinám, ale také turistům, kteří do Jablonce zavítají, pro lepší orientaci, kde ve městě je možné najít místa vhodná pro návštěvu s dětmi.