Místo pro děti v Jablonci žije

Místo pro děti slouží nejmenším dětem a jejich maminkám, ale i těm odrostlejším. Ti zde najdou různé informace o vzdělávání, volném čase, práci, cestování. V týdnu od 18. do 22. listopadu zde pod taktovkou DDM Vikýř probíhá Evropský týden mládeže. Novinkou, která přispěla k bezbariérovosti „jabloneckého baby pointu“ je speciální přebalovací lehátko pro handicapované děti. 

„Pořízení speciálního lehátka i jeho umístění jsme konzultovali se zástupci jabloneckého klubu Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s.,“ říká manažerka komunitního plánování Simona Hušková z jabloneckého magistrátu.
 
Místo pro děti v prostorách jabloneckého Eurocentra pořádá ve spolupráci s Lenkou Ackermannovou, držitelkou diplomu školní asistentka zubní péče projektu Zdravý úsměv, besedu  Péče o zoubky.  „V pondělí 25. listopadu od 10:00 hodin se maminky dozví kdy je vhodné poprvé s dětmi navštívit zubaře, jak vybrat správný kartáček nebo jaký vliv mohou mít na dětské zoubky různé potraviny,“ prozrazuje Simona Hušková a dodává, že součástí besedy je ukázka správné techniky čištění zubů u dětí různých věkových kategorií.
 
Místo pro děti, kde najdou na nezbytnou dobu zázemí a soukromí maminky s malými dětmi je od poloviny září otevřeno v budově  Eurocentra v Jiráskově ulici. O prostor se dělí s Informačním centrem pro mládež Střediska volného času Vikýř. Otevřeno je zdarma každý všední den od 10 do 17 hodin. Program Evropského týdne mládeže v Jablonci nad Nisou naleznete na www.vikyr.cz.