Moldavané přijeli do Jablonce čerpat zkušenosti se sociálními službami

Primátor Petr Beitl přijal ve středu 23. července na radnici skupinu hostů z Moldavska. Moldavané navštívili Jablonec v rámci svého týdenního pobytu v České republice, který je součástí projektu Diakonie ČCE na podporu rozvoje sociálních služeb v Moldávii. Ve skupině, která zavítala do Jablonce, byli nejen reprezentanti moldavských obcí, ale také zástupci poskytovatelů sociálních služeb.

Během krátkého přijetí v obřadní síni jablonecké radnice primátor Beitl seznámil hosty se strukturou sociálních služeb ve městě a systémem jejich financování z městského rozpočtu. Diskuze se také stočila na čerpání dotací z EU. Moldavany zajímala problematika udržitelnosti projektů a systém kontroly poskytování dotací.
 
„S jabloneckou Diakonií úspěšně spolupracujeme dlouhodobě a Jablonec má dobře zpracovaný systém komunitního plánování i systém financování sociálních služeb a také jsme úspěšní v čerpání evropských dotací, jsem proto velmi rád, že můžeme hostům nabídnout své zkušenosti,“ okomentoval setkání s Moldavany primátor Petr Beitl.
 
Odborná diskuze v obřadní síni byla zakončena malým občerstvením a výstupem části skupiny na věž jablonecké radnice, která díky jasné obloze a letnímu počasí nabídla návštěvníkům krásný výhled. Po obědě, kterého se spolu se zástupci Diakonie ČCE zúčastnil také primátor Petr Beitl, hosté v neformálním programu navštívili také prodejnu bižuterie v Palace Plus.
 
„Tento projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.“