Molo se z hráze přesouvá do zátoky

Plovoucí molo mezi druhou a třetí přehradou ve Mšeně se během víkendu přesune do zátoky Cikánka. Důvodem je špatný stav konstrukce schodiště, které je kotveno do hráze mezi I. a II. nádrží. 

Část konstrukce schodiště, která spojuje nástupní lávkou molo s břehem a běžně se nachází pod hladinou je havarijní a mohlo by dojít k úrazu. Konstrukci musíme nechat opravit,“ vysvětluje Dana Försterová z odboru správy majetku jabloneckého magistrátu.  Do té doby bude molo překotveno volně na hladinu v oblasti zátoky Cikánka, stejně jako je tomu v zimním období. Po opravě se molo k hrázi zase vrátí, letos už to pravděpodobně nebude.

Plovoucí molo o velikosti 30 x 8 m na přehradu přibylo v roce 2010, jeho podobu tenkrát navrhl jablonecký Atelier4 a za jeho pořízení a instalaci radnice zaplatila 2,5 milionu korun. Návštěvníci přehrady molo využívají k opalování nebo rybaření, populární jsou také koncerty na mole v rámci festivalu hudby a divadla Město plné tónů. 

Kromě tohoto plovoucího a až dosud k hrázi ukotveného mola mohou lidé na přehradě k zábavě a opalování využít dva modré pontony. Třetí ponton musel být v minulých dnech odstraněn, došlo totiž k vandalskému poškození kotevního mechanismu.