Na dětském dopravním hřišti si o letních prázdninách užijí děti i jejich rodiče a prarodiče

Dětské dopravní hřiště v jablonecké ulici V Podskalí spravuje již sedmým rokem městská policie, která zde pořádá akce pro děti nejen během školního roku, ale i o prázdninách, kdy děti doprovázejí jejich rodiče či prarodiče. Na provoz na dopravním hřišti dohlížejí jak strážníci městské policie, tak i Policie ČR.

Vymyslet atraktivní program pro děti je někdy oříšek, nad kterým si lámou hlavu rodiče i prarodiče, kteří často hlídají ratolesti během prázdnin. Dobrým tipem jak zabavit děti a ještě je něco naučit je právě dětské dopravní hřiště. Děti tu mají možnost vyzkoušet si jízdu na kole, jako kdyby jezdily přímo v běžném silničním provozu. Mohou si tak v bezpečí ověřit znalost dopravních značek i předpisů pod laskavým dohledem městských strážníků. „Naši strážníci děti upozorňují na případné chyby, rádi jim vysvětlí to, co je zajímá“, vysvětluje Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání MP a dodává: „ Děti to vyloženě baví, učí se zábavnou formou.“ 
 
Na dětském dopravním hřišti jsou zdarma k zapůjčení nejen kola a povinné helmy, ale návštěvníci mohou využít i koloběžky, odrážedla pro nejmenší, tříkolku pro seniory, kuželky, street basket a další. Určitě si tu najdou zábavu i dospělí. Všichni mají jen jedinou povinnost – dodržovat tu provozní řád a pokyny strážníků, kteří budou na provoz dopravního hřiště každý den dohlížet. A pro děti mladší deseti let platí ještě jedna – přijít  v doprovodu dospělého.
 
„Během loňských letních prázdnin navštívilo dětské dopravní hřiště 1266 dětí a vzrůstající zájem o jeho využití nás samozřejmě těší. Je důkazem toho, že dopravní hřiště je plnohodnotnou prázdninovou aktivitou,“ říká závěrem Miloslav Lejsek.
 
Provozní doba během letních prázdnin (červenec, srpen):
Po – Pá 8 – 12h 13 – 15h 
 
Pouze v případě nepříznivého počasí (déšť) bude hřiště uzavřeno.