Na severu Čech sněží, pozor na silnice, mohou klouzat

V Ústeckém a Libereckém kraji sněží, hlavně ve vyšších polohách zůstává na silnicích ležet vrstva sněhu, která klouže. Přibývá dopravních nehod. Na D8 varuje policie motoristy před sněhem a tvorbou sněhových jazyků od 500 metrů nad mořem na úseku Řehlovice - Krásný Les. Doporučuje jezdit se zvýšenou opatrností. Na místě jsou silničáři. Kvůli havárii na německé straně odklání policie dopravu směrem na Tisou, zjistila ČTK na www.policie.cz. V Karlovarském kraji téměř celou noc padal sníh, ve vyšších horských polohách zůstává ležet v souvislé vrstvě.

Problémy jsou hlášeny také na silnici 10 v Harrachově na Semilsku, kde je zasněžená silnice směrem na hranice s Polskem pro kamiony prakticky nesjízdná. Potíže mají kamiony také na hranici Ústeckého a Libereckého kraje. Na silnici 9 ze Svoru na Českolipsku na Rumburk je na zhruba tříkilometrovém úseku ujetá vrstva sněhu, která klouže.

V obou krajích přibývá nehod. V Lubenci na Lounsku skončilo auto po smyku na střeše mimo komunikaci, nikdo naštěstí nebyl zraněn. Vzpříčený kamion zablokoval silnici 263 v Rybništi na Děčínsku a na místě se tvoří kolony. Havárii dvou osobních aut řeší policie v Kamenickém Šenově na Českolipsku, další havárie je hlášena v Maršovicích na Jablonecku, kde auto skončilo na boku mimo silnici.
 
Policie radí jezdit opatrně, i v nižších polohách mohou silnice klouzat. Teploty na severu Čech se pohybují jen kolem bodu mrazu. Řada motoristů navíc ještě nemá přezuté zimní pneumatiky, které zákon vyžaduje až od 1. listopadu.
 
zdroj: ČTK