Na silnicích v Libereckém kraji se místy tvoří náledí

Na silnicích v Libereckém kraji se místy tvoří náledí. Silnice jsou prochladlé a namrzají, motoristé by proto měli jezdit opatrně, řekl dnes ČTK Pavel Pospíšil z Krajské správy silnic Libereckého kraje. Pozor by si měli dát řidiči i na hlavním tahu z Liberce na Prahu. Led zkomplikoval časně ráno mimo jiné i dopravu u Ralska na Českolipsku, kde havarovalo na ledě osm aut. Havárie se však obešla bez vážných zranění. 

Teploty se dnes ráno pohybují v Libereckém kraji od dvou do pěti stupňů nad nulou. V uzavřených údolích ale teploměry klesají pod nulu. V kraji je oblačno až skoro jasno. Silnice jsou sjízdné, hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, na silnicích nižších tříd hlavně v horách leží na vozovkách zledovatělá vrstva ujetého sněhu. 

Intenzivní deště ve středu a v noci na dnešek zvedly hladiny některých toků. První povodňový stupeň platí podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dnes ráno na Jizeře v Železném Brodě, Libuňce v Pelešanech a Panenském potoce v Pertolticích na Českolipsku. Ještě v noci platil také na Ploučnici ve Stráži pod Ralskem, ta už se ale vrátila k normálu. Na ostatních místech už vody nepřibývá nebo hladiny zvolna klesají. 
 
zdroj: ČTK