Národní týden manželství v Jablonci nad Nisou

Jablonec se k Národnímu týdnu manželství (NTM) připojil jako první město už v roce 2010. I tentokrát v týdnu od 8. do 14. února budou probíhat desítky akcí po celé České republice včetně Jablonce.   

„Národní týden manželství je skvělou příležitostí, kdy se páry mohou inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší nebo, pokud je to třeba, obnovit to, co se časem ze vztahu vytratilo či opotřebovalo. Každý vztah občas potřebuje poslat na technickou, protože bezúdržbové manželství neexistuje,“ řekl k dalšímu týdnu pro manželství koordinátor kampaně Petr Adamec.

„V Jablonci se připojujeme Týdnem partnerství, v němž se střídají přednášky o budování dobrých partnerských vztahů, o manželství a rodinném životě, ale hlavně je naplněný programy, kdy spolu tráví čas jen partneři, popřípadě celé rodiny. Je třeba si připomínat základní hodnoty vztahů a času, které spolu lidé tráví beze stresu všedního dne,“ konstatuje náměstek primátora Pavel Svoboda. 

Život v páru je stále jednou z věcí, po které lidé vnitřně touží.  Helena a Václav Postránečtí, kteří letos oslavili 50 let v manželství, pro NTM napsali: „Pro dobrý partnerský vztah existuje řada doporučení, co především dělat, aby kvetl. Také existuje řada doporučení, co především nedělat, aby neskomíral. Cokoli z toho ale může přinést úspěch jen v případě, že jste si svůj protějšek dobře vybrali. Jestli ne, pak není žádné rady. Vybírejte pozorně, ověřujte vztah v různých podmínkách. Pak je naděje, že se to i přes neodmyslitelné potíže povede."

Letošní 10. ročník NTM, jehož motto zní: Manželství je víc než kus papíru, slavnostně zahájí tisková konference 8. února 2016 v Poslanecké sněmovně, kde bude také Richard Kane z Velké Británie, zakladatel a prezident Mezinárodního týdne manželství, jenž navštívil se svou přednáškou Jablonec v roce 2012. 

Národní týden manželství vznikl v roce 1996 ve Velké Británii, v roce 2007 se poprvé konal v ČR a v současné době se připravuje ve více než dvaceti dalších zemích světa. Kromě ČR se připojila např. Austrálie, Belgie, Irská republika, Maďarsko, Německo, Nizozemí, Rumunsko, Slovensko, Severní Irsko, Švýcarsko a USA.  Více informací o kampani a akcích: www.tydenmanzelstvi.cz, www.facebook.com/tydenmanzelstvi   

Program jabloneckého Týdne partnerství

PONDĚLÍ 8. 2., MC Jablíčko – centrum pro rodinu, 10.00 hodin
Jak žít ve vztahu a být šťastný - beseda na téma rodinných, partnerských a manželských vztahů s psychologem a dlouholetým manželským poradcem PhDr. Miroslavem Schovancem. 

ÚTERÝ 9. 2., MC Jablíčko – centrum pro rodinu, 16.00 hodin  
Jablonecký masopust - průvod masek městem s živou muzikou vyjde z parkoviště u Spolkového domu. Program před radnicí: hry, občerstvení a vystoupení taneční skupiny Wild Fire Show. 

ČTVRTEK 11. 2., MC Jablíčko – centrum pro rodinu, 9.30 hodin
Valentýnská dílna pro rodiče, prarodiče i děti s možností výroby dárku pro své nejbližší v rámci hravého dopoledne.

PÁTEK 12. 2., Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, Horní náměstí, 17.00 hodin
Mše svatá za jablonecké rodiny s promluvou zaměřenou na manželství a rodinný život. Pořádá Římskokatolická farnost Jablonec nad Nisou. 

Jablíčko – centrum pro rodinu, 17.00 hodin 
S tebou mě baví svět - tematický večer pro páry s promítání filmu, besedou o vztazích a hrami pro páry. Hlídání dětí zajištěno.

SOBOTA 13. 2., DDM Vikýř, 14.00-17.00 hodin 
Den pro mou lásku - odpolední program pro páry (např. společná fotodílna), pro dámy (kosmetička, vizážistka) a pány (adrenalinové aktivity) v DDM Vikýř. Hlídání dětí zajištěno.

DDM Vikýř, od 17.00 hodin 
Noční dobrodružství - dobrodružné přespání ve Vikýři pro děti, jejichž rodiče spolu chtějí strávit sobotní večer před svatým Valentýnem.

Kino Junior, 17.30 hodin 
Věčně mladá - předvalentýnské filmové představení nejenom pro páry v kině Junior. Vstup zdarma. Hlídání dětí zajištěno v DDM Vikýř. 

MC Jablíčko – centrum pro rodinu, 18.00 hodin
Pyžamová párty - večer plný her, zábavy a pohádek, spaní mezi hračkami v Jablíčku.

Týden partnerství pořádá statutární město Jablonec nad Nisou
Partneři akce:
Jablíčko – centrum pro rodinu, z.s; www.mcjablicko.cz
DDM Vikýř, Podhorská 49, Jablonec nad Nisou, příspěvková organizace; www.vikyr.cz
Eurocentrum Jablonec nad Nisou, s.r.o. – jablonecká kina; www.kinajablonec.cz
Římskokatolická farnost Jablonec nad Nisou; www.farnostjablonec.cz