Právě se nacházíte:

Nepoučitelný pachatel

Takřka filmová policejní honička se odehrála ve čtvrtek 9. května odpoledne v Jabloneckých Pasekách. Výsledkem byl zadržený hříšník a poškozené auto městské policie.

Nenapravitelným hříšníkem je muž, který neustále porušuje zákaz řízení motorových vozidel a řídí, i když nesmí. Hlídky jabloneckých strážníků už jeho přestupky řešily v únoru, kdy řídil Volkswagen a naposledy na prvního máje, kdy, stejně jako včera, řídil stříbrný Opel. Včera už ale nechtěl se strážníky nic mít a zkoušel jim ujet, jak se dalo. Nejenže nereagoval na výstražnou světelnou i zvukovou signalizaci policejního vozu, ale jel nebezpečně rychle, vjížděl do protisměru a nečekaně měnil směr jízdy. Nakonec z vozu rychle vystoupil a utíkal, strážníci se pustili za ním. V Jánské ulicí mu ho dostihl strážník Křemen a po krátké potyčce s ním nasadil  pachateli  strážník Berger pouta a přivolal Policii ČR, která si muže převzala k dalšímu šetření.

Prchajícího řidiče pronásledovala střídavě dvě auta městské policie. Při jednom z nenadálých manévrů, kdy muž otevřel přední dveře Opelu, došlo ke srážce s policejní Škodou Yetti. „Je poškozený pravý přední blatník, nárazník a promáčklé přední dveře,“ vypočítává škodu, která zatím nebyla vyčíslena, ředitel městské policie Luboš Raisner.