O jablonecký průmysl mají zájem i ve Vietnamu.

Primátor města Petr Beitl přivítal účastníky 5. zasedání česko-vietnamské Sněmovní komise pro hospodářskou společnost, která v rámci svého jednání na mezivládní úrovni navštívila také Jablonec nad Nisou.  

Primátor města Petr Beitl v úvodu setkání řekl: „Zájem vietnamských podnikatelů o spolupráci s jabloneckým bižuterním a sklářským průmyslem mě těší. Velkou výhodu v navazování nových kontaktů vidím v tom, že řada vietnamských obyvatel studovala v bývalé ČSSR a dobře zná nejen náš jazyk, ale i prostředí“. 

Všichni účastníci komise velmi pozitivně hodnotili dosavadní spolupráci obou zemí v oblasti energetiky, infrastruktury a důlního průmyslu a ing. Jaromír Dudák, pracovník Ministerstva průmyslu a obchodu, prozradil zájem obou stran o rozšíření dosavadní spolupráce o sklářský a bižuterní průmysl. To byl také jeden z důvodů návštěvy vietnamské delegace v Jablonci nad Nisou. 

Hostům se po celou dobu věnoval pan Pavel Kopáček, zástupce Svazu výrobců skla a bižuterie, který je provedl nejen sklárnou Crystal Bohemia, a.s. v Poděbradech, ale zavítal s nimi i do bižuterního centra v Jablonci – PALACE PLUS.