O nové hvězdě nad Ještědem je rozhodnuto

Téměř třicítka zpěváků se utkala v sobotu 24. října na jevišti jabloneckého městského divadla ve zpěvu. Absolutní vítězkou 6. ročníku pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem se stala Hana Ceplová z kategorie nad 25 let. Do poroty kromě jiných zasedl také náměstek primátora Pavel Svoboda. 

„Byl jsem poprvé členem poroty, která hodnotí pěvecké výkony. Sám velký zpěvák nejsem, ale doufám, že názory odborníků jsem o ten svůj laický obohatil,“ konstatoval Pavel Svoboda a přiznal, že nejvíce se těšil na svou kolegyni v porotě, zpěvačku Jitku Zelenkovou. 
 
Šestého ročníku pěvecké soutěže se zúčastnilo celkem 29 soutěžících rozdělených do tří kategorií. V první do 14 let bylo 12 zpěváků, věk mezi 15 až 25 lety reprezentovalo 13 soutěžících, v nejvyšší kategorii nad 25 let se na jeviště postavily čtyři osoby a všichni zpívali za doprovodu kapely Sto zvířat. 
 
„Měli můj obdiv, protože odvahu vstoupit s mikrofonem na jeviště a zpívat, bych neměl. Všem jsem držel palce,“ vyznal se po soutěži náměstek Svoboda. Kromě něj a Jitky Zelenkové v porotě zasedli kapelník libereckého Big 'O' Bandu Marek Ottl, Lidie Vajnerová z iQLANDIE, předseda Společnosti pro hudební výchovu, lektor a hudební pedagog Jan Prchal, sbormistr a ředitel divadla Pavel Žur a vítězka minulého ročníku Eva Libnarová. 
 
V kategorii do 14 let zvítězila Tereza Glosová, mezi 15 – 24 lety stanula na prvním místě Lenka Konvičková, v nejstarší kategorii nad 25 let vyhrál Petr Kusko. Cenu kapely Sto zvířat získal Matěj Dotřel (II. kategorie), Cenu diváka Petra Bělinová (II. kategorie) a absolutní vítězkou 6. ročníku Hvězd nad Ještdem se stala Hana Ceplová z kategorie nad 25 let.