Od února vždy první neděli v měsíci mohou rodiny do kina za polovic

Pátou, bonusovou vstupenku na rodinné filmy zdarma poskytoval Jablonec v rámci prorodinné politiky a ve spolupráci s Eurocentrem už od roku 2013. Nově od února vždy první neděli v měsíci nabídne město rodinám vstup na film v Junioru za polovinu.  

„Změna bonusu vyplývá z přechodu jabloneckých kin na nový pokladní systém,“ vysvětluje zástupce vedoucí kin Kateřina Nermuťová. Doposud platilo, že když si rodina koupila čtyři vstupenky na jakékoliv rodinné představení, dostala jednu bonusovou zdarma. Od února bude kino Junior vždy první neděli v měsíci nabízet rodinné představení za zvýhodněnou cenu. „Všichni diváci zaplatí pouze 50 % skutečné ceny vstupenky, druhou polovinu uhradí město ze své pokladny,“ vysvětluje náměstek primátora Pavel Svoboda s tím, že bonusové vstupenky je možné dočerpat do konce ledna. Předpokládané náklady na zvýhodněné vstupné se pohybují kolem 6 000 korun za měsíc. 

„Prvním rodinným filmem za poloviční cenu bude v neděli 7. února od 15 hodin pohádka Proč jsem nesnědl svého taťku, které bude od 13 hodin předcházet v prostorách kina dílna pro děti Tvořík,“ říká manažerka prorodinné politiky Simona Hušková a dodává, že všechna rodinná představení za poloviční cenu budou vyznačená v programu kin. 

Mezi další finanční zvýhodnění, které město z rozpočtu prorodinné politiky poskytuje, patří například zvýhodněná víkendová jízdenka MHD, zlevněné vstupné na Sluneční louku za plaveckým bazénem nebo příspěvky na prázdninovou péči pro předškoláky a prvňáčky.