Opravy komunikací jsou v plném proudu

S pěkným počasím začaly v Jablonci nad Nisou opravy komunikací. Od dubna je nově opravený most v Proseči v ulici Za Říčkou. V těchto dnech se dokončuje lávka pod železniční tratí Na Můstku, poslední úpravy čekají na nově přeložené schodiště za Úřadem práce a aktuálně se pracuje na chodníku v ulici Na Roli u TRW.  

Práce na chodnících

V ulici Na Roli v úseku Harrachovská – Dr. Randy býval klasický panelový chodník ze 70. let. Nově bude téměř stopadesátimetrový úsek vydlážděn zámkovou dlažbou. Náklady ve výši 850 tisíc uhradí město ze svého rozpočtu. Hotovo by mělo být do konce května.

Do konce měsíce by měla být zkolaudovaná zrekonstruovaná lávka pod tratí v ulici Na Můstku, která byla z důvodu havarijního stavu uzavřena a letos na jaře prošla rekonstrukcí za 850 tisíc korun.

Opravené je i šestnáctimetrové schodiště pod Úřadem práce spojující ulice E. Floriánové a Pod Baštou. Došlo k přeložení žulových schodišťových stupňů a instalaci nového zábradlí po obou stranách. Oprava schodů stála městskou pokladnu necelých 300 tisíc korun. 

Během letních měsíců je v plánu ještě oprava dalších úseků chodníku v Prosečské ulici za půl milionu, další etapa chodníku v Rychnovské za 100 tisíc korun. Nový bude letos chodník v Mozartově ulici podél školky za 450 tisíc nebo v Palackého ulici v úseku od staré školy po světelný přechod na křižovatce Palackého – U Kostela za 350 tisíc. Tam budou instalovány také prvky pro slabozraké a nevidomé. Na začátek září je naplánovaná ještě oprava dalšího úseku chodníku v Mánesově ulici. 

Mládí - Palackého

V současné době se finalizuje úprava dopravního režimu pro výjezd z ulice Mládí do Palackého ve Mšeně. Propojení ulic bylo požadavkem mšenského osadního výboru. Po loňských komplikacích s inženýrskými sítěmi je otevření komunikace naplánováno na začátek června.

Velkoplošné opravy asfaltových povrchů

Rozběhly se i velkoplošné opravy komunikací a s nimi také částečná dopravní omezení. Do konce května by měl být hotový rozsáhlý úsek 1000 m2 v ulici 9. května od Palackého k zahrádkářské kolonii za 750 tisíc korun. Nový povrch dostává také jeden jízdní pruh v ulici Na Kopci v úseku Panenská – Ještědská, je to cca 350 m2 a náklady jsou vyčísleny na 250 tisíc korun. V Kokoníně se rozbíhají práce v Přímé ulici, kde už se letos opravovaly propustky právě kvůli plánované opravě povrchu vozovky. 

Na následující měsíce stavební sezóny jsou naplánované i další velkoplošné opravy. Např. silnice ke kapličce na Dobré Vodě, další etapa oprav v Zahradní ulici v Pasekách a revitalizace chodníku a parkovacích stání v Podhorské ulici v centru města.