Otevřená garáž, opilý řidič, klíče v kanálu...

Střípky z městské policie

Sestry nezbednice
Ve čtvrtek 1. října krátce před zavírací hodinou oznámila vedoucí drogerie na Dolním náměstí, že má v obchodě zadrženou slečnu, která má v kočárku schované zboží z regálů. Patnáctiletá slečna kromě sestry v kočárku s sebou měla ještě jedenáctiletou sestru, která jí pomáhala. Strážníci se informovali u Policie ČR a zjistili, že dívky jsou známé již z dalších případů. Přivolali na místo jejich matku a hlídku Policie ČR, která si celou záležitost převzala.
 
Podchlazená žena
K sedmdesátileté zmatené ženě, která nebyla ani schopna sdělit své jméno, přivolali ve čtvrtek 1. října kolem půl desáté večer záchranku. Paní byla letně oblečená a byla podchlazená. Zdravotníci si ji převzali k ošetření.
 
Opilý řidič
Téměř dvě promile alkoholu v dechu měl řidič bílého VW Golf, kterého na základě oznámení zastavili strážníci po druhé hodině ranní v pátek 2. října v ulici Palackého. Opilého řidiče předali Policii ČR.
 
Otevřená garáž
Na otevřenou garáž v Březové ulici upozornil strážníky volající na linku 156 v pondělí 5. 10. krátce před osmou hodinou večer. Hlídka MP vyjela na místo, kam se po chvíli dostavil také majitel garáže, který strážníkům poděkoval. Domníval se, že se garáž nedovřela zřejmě poruchou na automatickém zavírání dveří. Podle jeho vyjádření se z garáže nic neztratilo. 
 
Klíče v kanálu
V pondělí vpodvečer pomáhali strážníci lovit klíče z kanálu. Paní, která omylem klíče upustila, zavolala na linku 156. Strážníkům se podařilo kryt kanálu nadzvednout a klíče vyndat.