P. Svoboda si při zahradní slavnosti vystřelil

30. 05 2016 | Historický první zahradní slavnost uspořádal ve svém areálu Domov důchodců Jablonecké Paseky. Jednu za nabízených disciplín, tzv. prakostřelbu, si přišel vyzkoušet také náměstek primátora Pavel Svoboda.   

„Rozhodli jsme se u nás v domově uspořádat pro naše klienty i pro návštěvníky první zahradní slavnost se vším, co k ní patří, a doufám, že si ji všichni přítomní pěkně užijí,“ řekla hned v úvodu ředitelka zařízení PhDr. Jaroslava Fojtíková, která dodala, že hlavním cílem slavnosti je spojit generace. 

A opravdu se areálem toulaly i jiné věkové kategorie, nežli ta seniorská. Dlážděný prostor atria domova vyzdobily svými obrázky děti z MŠ Na Kopečku v ulici V. Nezvala. „Líbilo se mi, že děti tu nejen kreslí velká veselá sluníčka a květiny, ale že jim zdejší klienti ukazují, jak se dřív střílelo z praku a jakou oni ještě mají dobrou mušku. A je zábavné slyšet, že takový dobrý prak nikdy nechyběl před zhruba šesti desetiletími ve výbavě správného kluka,“ vítal generační spojení a výměnu zkušeností náměstek Svoboda, jenž se také nechal zlákat střelbou na cíl sestavený z umělohmotných nádob.

Celý program však zahájil pěvecký sbor Izerína, jenž vystřihl písně z repertoáru kupříkladu Jarka Nohavici, Beatles, Petra Nováka, Heleny Vondráčkové či legendárních Golden Kids. Kromě zmíněného malování na zem a prakostřelby si mohli klienti i hosté vyzkoušet svou zručnost v hraní improvizovaného kulečníku či kroketu, potrápit paměť speciálním cvičením nebo si opéct na ohýnku voňavé buřtíky. Na nákup materiálu pro ruční práce zase mohl každý přispět nákupem některého z výrobků v improvizovaném krámku v recepci domova. 

„Domovu důchodců se podařilo připravit krásný a programově bohatý den, kde každý z účastníků našel pro sebe něco příjemného,“ chválili aktivitu kolektivu pracovníků paseckého domova Pavel Svoboda.  
 

 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO