Panda Fanda opět navštívil předškoláky

Jako každoročně se v rámci plánu primární prevence kriminality dostává preventista Městské policie Jablonec nad Nisou i k těm nejmenším předškolákům. Během října a listopadu letošního roku navštívil 1527 dětí v 22 mateřských školách s interaktivní přednáškou zaměřenou na nebezpečné situace a dopravu.  

Děti provázel příběhem již dobře známý medvídek panda Fanda, který je již po několik let ikonou prevetnivních akcí pro nejmenší. „Prezentaci jsme od loňska trochu upravili a nově jsme do ní zařadili u dětí oblíbenou ukázku výstroje strážníků,“ prozrazuje preventista Miloš Lejsek. Děti si tak na konci přednášky mohly na sebe vzít část uniformy městských strážníků a „jako“ si vyzkoušet zastavování vozidel, které je nedílnou součástí práce městské policie

Podle statistik městské policie se preventivních přednášek v jabloneckých školkách zúčastnilo celkem 1527 dětí. V několika mateřinkách dokonce preventista přednášku opakoval pro velký počet předškoláků. „Náklady byly hrazeny z rozpočtu městské policie z části určené na prevenci kriminality. Děti dostaly za svou aktivitu a dobré znalosti malý dárek – nové omalovánky a pexesa s „pandou Fandou,“ upřesňuje ředitel jabloneckých městských strážníků Luboš Raisner.