PARK HLOUBĚTÍN: PRVNÍ BUDOVA NEJVĚTŠÍHO ČESKÉHO PASIVNÍHO PROJEKTU MÁ HRUBOU STAVBU

Výstavba energeticky pasivního projektu Park Hloubětín probíhá ve třech etapách. V každé z nich vznikne jeden bytový dům. Aktuálně společnost JRD dokončila hrubou stavbu první budovy se 38 bytovými jednotkami. Při této příležitosti se rozhodla uspořádat v pondělí 30. června zábavné rodinné odpoledne, při kterém se návštěvníci zároveň budou moci seznámit s projektem. Součástí dne bude také slavnostní předání hlavní výhry - bytu od JRD - výherci soutěže Haló, tady Impulsovi. Soutěž běží na Rádiu Impuls od dubna a vyvrcholí 27.6. vyhlášením vítěze, který získá právě byt v Parku Hloubětín.

Finální dokončení první budovy B je plánované na přelom roku 2014 a 2015. Nyní zde zbývají už jen poslední volné byty. „Stavba probíhá podle plánu. Momentálně se pracuje na vnitřních instalacích v jednotlivých bytech a budou zahájeny práce na osazování oken. Budují se kanalizační a vodovodní řady včetně přípojek,“ říká Jan Řežáb, majitel společnosti JRD a dodává: „Jsme rádi, že se zájem Pražanů o energeticky pasivní bydlení stále zvyšuje. To ostatně dokazují i úspěšné prodeje bytů v Parku Hloubětín. Proto jsme začali prodávat už třetí, poslední etapu projektu, jejíž výstavbu zahájíme na konci letošního roku.“
 
Největší pasivní bytový projekt v Česku
Park Hloubětín je momentálně největší projekt s energeticky pasivními byty v České republice. Společnost JRD za něj obdržela cenu „Český energetický a ekologický projekt 2011“. Novým majitelům přinese jednak finanční úspory v podobě výrazně nižších nákladů na spotřebu energií, ale také zdravé vnitřní prostředí v bytech. „Naše domy vybavujeme moderními technologiemi, jako je například systém řízeného větrání s rekuperací tepla. Ten dodává do bytů stále nový, čerstvý vzduch, který filtry navíc zbaví prachu a nečistot,“ upřesňuje Jan Řežáb.
 
Bydlení, které šetří
Byty v Parku Hloubětín ušetří majitelům tisíce korun měsíčně. Například v bytě 4+kk o velikosti 117 m2 při čtyřech osobách v domácnosti dosáhnou měsíční náklady pouze 3.519 Kč. Ve srovnatelném bytě v energeticky neúsporných projektech bude tato částka vyšší než 5.730 korun. To znamená roční úsporu téměř 27.000 korun.
 
Nové byty s výhledy do zeleně
Park Hloubětín nabídne celkem 125 bytů s balkonem nebo terasou o velikostech 45 m2 až 131 m² a dispozicích od 2+kk až po 5+kk. Jako všechny byty od JRD jsou i tyto charakterizovány promyšlenými dispozicemi, dostatkem úložných prostor a velkými okny s trojskly. Díky nim bude do interiéru pronikat více světla a také poskytnou výhled do zeleně. Projekt svým umístěním navazuje na zástavbu prvorepublikových vilek a na zelený lesopark s Kyjským rybníkem. Kolem domů vznikne 3.000 m² velký vnitřní park s herními prvky, do kterého bude JRD zasazovat vzrostlou zeleň vypěstovanou ve vlastní lesní školce. Parkování je řešené podzemními garážemi, kde ke každému bytu náleží jedno stání. Projekt nabízí také několik nebytových prostor pro obchody a služby. Vznikne tu nová kavárna, počítá se i s obchodem s potravinami. V blízkosti projektu se nachází nejen množství zeleně, ale i pestré možnosti trávení volného času například na golfu, v kině či v posilovně. Stanice metra je vzdálena pouhých 5 minut chůze. Pro spojení do centra města je možné rovněž využít tramvajové linky, které mají stanici v těsné blízkosti projektu. JRD spolu s Městskou částí Praha 14 plánuje také zřízení nové autobusové zastávky u projektu.
 
Soutěž o byt v Parku Hloubětín
S projektem i jeho výhodami se může v pondělí 30. června od 14. do 19. hodiny seznámit každý, koho tento způsob úsporného a zdravého bydlení zajímá. Pro všechny návštěvníky je připraven zábavný program. Budou zde ukázky tradičních řemesel, hry pro děti i malé očerstvení. Dopoledne bude patřit slavnostnímu předání symbolických klíčů od bytu výherci soutěže Haló, tady Impulsovi. Tento byt s předzahrádkou je hlavní výhrou v populární soutěži ranního vysílání Rádia Impuls, která probíhá již několik týdnů.