Parkoviště na Ovocném trhu obsadí trhovci

Tržnici najdou Jablonečané od dubna na Ovocném trhu u autobusového nádraží. Přestěhují se sem zeleninové stánky i pravidelné čtvrteční trhy od Jabloně. Parkování v tomto prostoru skončí 15. března. Řidiče informuje už teď dopravní značení. 

„Parkování na Ovocném trhu končí 15. března. Technické služby tu po tomto datu začnou po obvodu zpevněné plochy osazovat kovové kolíky, které budou bránit vjezdu a parkování vozidel,“ říká náměstek primátora Lukáš Pleticha s tím, že 1. dubna zde odstartuje provoz tržiště. „Jablonečané tu od začátku dubna najdou své oblíbené zeleninové, farmářské i pravidelné čtvrteční trhy, které probíhaly okolo velkoprodejny Jabloň.“
 
Příprava plochy na Ovocném trhu začala už v roce 2013. Došlo tenkrát ke zpevnění povrchu a díky demolici tří garáží i k rozšíření plochy. „K revitalizaci tohoto území přispěl také záměr společnosti Crestyl, která bude stavět obchodní dům v místech dnešní Jabloně a tím pádem se ruší tržnice na rohu ulic Jugoslávská a Generála Mrázka,“ vysvětluje náměstek Pleticha. 
 
K novému tržišti, které budou provozovat Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o. přiléhá obslužná komunikace a plánovaně zde vznikne 37 parkovacích míst. „To je výhodné jak pro obchodníky, kteří si pohodlně navezou zboží ke stánkům, tak pro nakupující. Na sousedních pozemcích zaparkují pak rezidenti z domů v ulici Podhorská,“ konstatuje Zuzana Bencová z oddělení investiční výstavby. „Další výhodou umístění tržiště na Ovocném trhu je právě blízkost zastávek MHD, a tedy možnost příjezdu zákazníků městskou dopravou i dobrá dopravní dostupnost komunikací vybudovanou v roce 2006 z okružní křižovatky Mostecká,“ připomíná Bencová, která dodává, že v nejbližší budoucnosti dojde i ke stavbě komunikace a parkoviště na zbývající nezpevněné ploše, jež se bude zatím provizorně udržovat ve sjízdném stavu. 
 
Historicky byla v této lokalitě navrhovaná již celá řada investičních záměrů – obchodní centrum, objekty smíšeného bydlení, revitalizace Nisy a nová dopravní infrastruktura. Od dubna bude sloužit jako tržnice.