Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou

Od 10. července je třeba dát pozor na stavební omezení chodníků v ulicích Mšenská, Josefa Hory a na lávce vedoucí z ulice B. Němcové do Mšenské. Až do poloviny října zde budu po etapách pracovat dělníci na rekonstrukci plynovodu a jeho přípojek.

Od 10. července do konce měsíce se bude pracovat také na parkovišti v ulici Mšenská. Důvodem výkopových prací bude pokládka kabelového vedení nízkého a vysokého napětí a výměna distribuční trafostanice. Kvůli umístění nové trafostanice bude 19. července po celý den uzavřené území od ulice Palackého včetně celého parkoviště, pracovat zde bude jeřáb. Objízdná trasa v době úplné uzavírky povede ulicemi U Kostela, Arbesova, J. Hory a Mšenská.

S krátkými uzavírkami je třeba počítat v ulicích Pražského povstání, Podzimní a Horní. Bude se tu obnovovat živičný povrch komunikací. Částečně budou uzavřené v termínu od 10. do 14. července ulice Horní a Podzimní, dva dny pak, konkrétně od 10. do 11. července, bude uzavřená ulice Pražského povstání. V těchto dnech se bude pokládka připravovat. Úplné uzavírky těchto ulic jsou pak v plánu takto: ulice Horní a Podzimní budou uzavřené v sobotu 15. července. Nový asfaltový koberec v ulici Pražského povstání se bude pokládat ve dnech 12.-15. července, a proto je zde třeba počítat s úplnou uzavírkou.

Práce se dotknou také provozu některých linek MHD:

· Podzimní – pokládka povrchů bude probíhat v sobota 15. července, linka č. 114 vynechá zastávky Podzimní a Vysoká (pojede po trase linky č. 104 s náhradní zastávkou Mánesova v obou směrech), a to bez výlukového řádu.

· Horní Proseč – pokládka povrchů bude probíhat v sobotu odpoledne 15. července, linka č. 114 bude končit v zastávce Proseč n. Nisou, u překladiště.