Poděkování za práci po vichřici

Primátor města Jablonec nad Nisou Petr Beitl děkuje všem, kteří se podílejí na úklidu následků vichřice, která se o víkendu prohnala městem.  

„Zejména děkuji hasičům, dobrovolným i profesionálním za jejich operativní akci, stejně tak zaměstnancům Technických služeb města Jablonce a Povodí Labe. Děkuji i kolegům z oddělení správy komunikací a správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu, za to, že přerušili své dovolené, okamžitě nastoupili a začali řešit následky vichřice,“ říká primátor Beitl. „Děkuji také občanům za trpělivost a toleranci, město uklízíme postupně a některé zásahy do zeleně si vyžádají delší čas,“ dodává primátor. 

Silný vítr poškodil zejména stromy, škody na městských nemovitostech jsou malé. Nejzasaženější je oblast přehrady, kde okamžitě zasahovali hasiči a pracovníci Povodí Labe. „Celková výše škod zatím není známá, předpokládáme, vzhledem k rozsahu poškození na stromech, že to mohou být statisíce,“ říká náměstek primátora Miloš Vele. K odstraňování škod využívá jablonecká radnice také pracovníky veřejně prospěšných prací, což samo o sobě přináší úsporu. Posouzení rozsahu poškození stromů naopak vyžaduje odborný pohled.