Pomoc! Ozývalo se z lesa na Proseči

Volání o pomoc znělo z prosečského lesa poblíž ulice Na Domovině. Úplně náhodou ho zaslechl muž, který okamžitě zavolal na dispečink Městské policie Jablonec nad Nisou. Strážníci po chvíli hledání objevili starší, zcela promrzlou ženu, která chtěla spáchat v lese sebevraždu. Na poslední chvíli si však své kategorické rozhodnutí rozmyslela.

Půl hodiny před hlavním večerním televizním programem zaslechl muž na Proseči volání o pomoc. Slabý ženský hlas přicházel z hloubi prosečského lesa. Muž nelenil a okamžitě volal na dispečink městské policie. O chvíli později na jeho dveře zaklepala hlídka s dotazem, odkud přesně volání zaznívalo. V lese pak skutečně našla na zemi ležící starší ženu.

„Paní byla úplně promrzlá, strážníci ji zabalili do termofolie, zajistili životně důležité funkce a zavolali záchranáře. Poté ženu vynesli z lesa k přístupové cestě,“ říká Tomáš Svačina, preventista MP Jablonec nad Nisou.

Pětasedmdesátiletá seniorka z Prahy se rozhodla ukončit svůj život. Vydala se proto do lesa, usadila se stranou od cesty a vzala si prášky na spaní. Doufala, že usne a umrzne. Na poslední chvíli však v ní zvítězila chuť žít.