Právě se nacházíte:

Poprvé ve škole

V pěti jabloneckých základních školách se prvního školního dne zúčastnili také členové vedení jabloneckého magistrátu. Primátor Jiří Čeřovský zahájil školní rok hned ve dvou – v Pivovarské a v Liberecké ulici. Všichni politici přáli školákům i pedagogům klidný školní rok s tím, aby se neopakoval nouzový stav před prázdninami. 

„Distanční výuka je už sice schválená, ale všichni víme, jak je první rok ve škole důležitý a náročný, a to jak pro děti, tak pro jejich rodiče,“ zmínil primátor Čeřovský, který ve škole v Liberecké ulici zmínil, že loni stál na stejném místě ještě jako tamní ředitel. 

Pedagogem je v občanském životě také náměstek pro školství David Mánek. Ten před nástupem na radnici řídil Mateřskou a Základní školu v Josefově Dole. „Pochopitelně mám datum 1. září spojeno s novým začátkem pro děti, jejich rodiče i učitele. Letos to je začátek dlouho očekávaný, který určitě všichni zvládneme. Ze svého pohledu musím říci, že jsme se jako město snažili školám s přípravami pečlivě pomoci,“ konstatoval Mánek, který stál před tabulí v první třídě v ZŠ Sokolí. 

Ekonomický náměstek Milan Kouřil otevíral školní rok s prvňáčky v ZŠ Pasířská, kam kdysi jako žák také chodil, náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček otevřel školní rok s dětmi v ZŠ Mozartova. „Když se řekne 1. září, napadne mě hned, že bych si to s dětmi vyměnil a šel rád do školy. Ale k tomu člověk dojde a ocení až s věkem,“ usmíval se Roubíček, jehož odbor nyní dokončuje velkou modernizaci Základní školy v Kokoníně za téměř 40 milionů korun s přispěním státních a evropských finančních zdrojů.