Poslední semestr 3. ročníku akademie seniorů začíná

Ve středu 2. března začíná v jabloneckém Spolkovém domě další semestr 3. ročníku akademie seniorů, který slavnostně zahájí náměstek primátora pro věci sociální Pavel Svoboda. Ten bude mít také první přednášku.  

Tento semestr pro čtyřicet posluchačů je tematicky zaměřený na Zdraví a zdravý životní styl. „Náměstek Svoboda je první lektorem, z těch dalších bych mohl vybrat například Mýty o sexu v seniorském věku lektory Jolany Strnadové, Jak se zorientovat v potravinové chemii poradí Jana Škramlíková, teorii Nordic walking probere Jarmila Podrazská a o Hygieně dutiny ústní v seniorském věku bude mluvit Petra Jeníčková,“ jmenuje některé ze studijních hodin Lukáš Frydrych, specialista pro volnočasové aktivity Centra sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p. o.

„Jsem rád, že se opět podařilo zaplnit kapacitu akademie, což svědčí o tom, že jablonečtí senioři mají o další vzdělávání zájem,“ konstatuje Pavel Svoboda a dodává, že i letos si připravil přednášku z oblasti práva: „I já jsem se zaměřil na téma toho ročníku – Zdraví a zdravý životní styl. Přednášet budu o seniorovi v roli pacienta, o příspěvku na péči a o ochraně spotřebitele. Věřím, že i tyto informace budou pro mé studenty užitečné v praxi,“ uzavírá náměstek. 

Akademie seniorů je preventivně vzdělávací projekt, který začal v září 2011. Poslední přednáška tohoto semestru je 25. května a slavností zakončení dopoledne 31. května v obřadní síni jabloneckého magistrátu.