Prázdniny na zkoušku na Dětském dopravním hřišti v Jablonci

28. 06 2019 | Novinku na prázdniny připravila jablonecká městská policie (MP) společně s DDM Vikýř. Každý čtvrtek odpoledne a každou sobotu dopoledne se Dětské dopravní hřiště v ulici Pod Skalkou otevře široké veřejnosti. Vstupné se platit nebude.

„Rozšíření provozu Dětského dopravního hřiště Jablonec nad Nisou pro veřejnost chceme o prázdninách otestovat ve zkušebním režimu, a to vždy ve čtvrtek od 15 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 16 hodin,“ říká ředitel MP Roman Šípek a dodává, že podmínkou je samozřejmě příznivé počasí. Protože hřiště nemůže být otevřené bez dozoru, dohodly se organizace, jako jsou Bublina, Centrum Kašpar, Centrum Generace, Jablíčko, které běžně nabízí program pro rodiny s dětmi, že se podělí o služby na něm – otevřou a zavřou areál, pomohou radou i prakticky. Koordinátorem těchto služeb bude po dohodě s městskou policií vždy DDM Vikýř. 

„Vítaní budou všichni rodiče s dětmi, případně samotné děti, na vlastních dopravních prostředcích, jako jsou koloběžka, kolo, tříkolka, šlapací autíčko, výjimku tvoří inline či jiné druhy bruslí, ty na dopravní hřiště nepatří,“ upřesňuje Šípek s tím, že v omezené míře bude možné si nějaké z dopravních prostředků vypůjčit i na hřišti. „Všechny děti by měly mít rovněž bezpečnostní a ochranné prvky, tedy přilbu a chrániče,“ zdůrazňuje ředitel městských strážníků. 

Výhodou rozšířené služby umístěné právě na dopravním hřišti je sociální zařízení i základní prostředky na ošetření drobných ran a bolístek. Protože chybí občerstvení, je třeba se vyzbrojit svačinou z domova. „Pokud bude o novou službu zájem, bude odpolední a víkendový provoz Dětského dopravního hřiště v Jablonci nad Nisou pro veřejnost pokračovat i po prázdninách. O tom však budeme včas informovat,“ uzavírá Roman Šípek.
 

 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO