Preventivní akce „KOLO“ u přehrady

Již tradičně se v letních měsících Městská policie v Jablonci nad Nisou (MP) zaměřuje také na cyklisty a povinnou výbavu jízdních kol. „Během preventivní akce jsme zkontrolovali 42 cyklistů,“ říká preventista městské policie Miloslav Lejsek. „Stejně jako vloni můžeme s uspokojením konstatovat, že cyklisté si zvykli na ochranné přilby. Povinná je u cyklistů do 18 let a všichni kontrolovaní ji měli,“ chválí Lejsek a dodává, že některým část povinné výbavy chyběla. Jednalo se hlavně odrazky.

Strážníci spolu s poučením v rámci prevence těmto cyklistům odrazky do výpletu kol věnovali. Cyklisté, kteří měli povinnou výbavu v pořádku, dostali za odměnu malý dárek a odjížděli s cyklistickou lahví nebo svítilnou. Strážníci odhadují, že kolo vybavené přesně podle předpisů má asi 20% cyklistů.

S prázdnou neodešly ani děti, které kolem stanovišť MP procházely s rodiči. Strážníci rozdávali pexesa s dopravní tématikou nebo omalovánky s motivem městské policie.

V prvním prázdninovém měsíci proběhla v okolí přehrady preventivní akce zaměřená na výbavu kol a nošení helmy už dvakrát. V hlídce, která kontrolu prováděla, nechyběl ani strážník okrskář, který na kole projíždí lokalitu přehrady každý den. Další minimálně dvě preventivní akce plánuje jablonecká městská policie i na srpen.