Primátor Beitl přijal úspěšné basketbalové juniorky

Jablonecké basketbalistky Juniorky U19 z TJ Bižuterie dosáhly skvělého sportovního výsledku – poprvé v historii Jablonce nad Nisou postoupily do nejvyšší soutěže ČR – a proto je primátor města pozval v úterý 17. června na radnici, aby jim osobně za jejich úspěch poděkoval.

Do obřadní síně jablonecké radnice dorazilo patnáct mladých sportovkyň v doprovodu jejich trenérky Jitky Wirsigové. Trenér Jan Čmejrek se musel omluvit, neboť právě skládal další trenérské zkoušky na vysoké škole, a tak mu děvčata držela palce. „Jsem velmi hrdý na to, co jste, děvčata, dokázala. Velké díky patří i oběma vašim trenérům a jistě i rodičům, zkrátka všem, kteří vám jsou oporou“, těmito slovy přivítal primátor Petr Beitl úspěšná děvčata. Po podpisech do pamětní knihy a předání drobných dárků primátor pozval přítomné na malé pohoštění. „Máme velkou radost z takového úspěchu. Děvčata si ho určitě zaslouží, protože opravdu poctivě trénovala“, chválila své svěřenkyně trenérka. Došlo i na plány na prázdniny, další trénování, tělocvičnu, zkrátka to bylo příjemné setkání, v jehož závěru děvčata překvapila primátora tričkem TJ Bižuterie a ten je za oplátku pozval na radniční věž, kam se mnohá z nich dostala vůbec poprvé. 
 
Jejich cesta k úspěchu:
Již v polovině srpna loňského roku začaly basketbalistky pod vedením trenérů Jana Čmejrka a Jitky Wirsigové pilně trénovat a píle se jim vyplatila. V základní části soutěže dorostenecké ligy děvčata vyhrála 21 zápasů a pouze jednou prohrála. Postoupila tak do play off, ve které se hrálo na tři vítězná utkání proti jednomu z moravských družstev. Zde basketbalistky porazily BK Brno „B“ 3:1 na zápasy a postoupily tak do kvalifikace o extraligu, ve které se utkaly týmy v stylu každý s každým a jen vítěz postoupil do extraligy kategorie Juniorky U19.  Vítězem byla právě naše jablonecká děvčata. V celé sezóně zvítězila 26x a jen dvakrát byla poražena. A to je obrovský úspěch, za který jim patří velký dík.
 
SOUPISKA DRUŽSTVA U19 TJ BIŽUTERIE JABLONEC NAD NISOU
 
Reneé Bastlová
Šárka Brožková
Barbora Čmejrková
Nelly Fiedlerová
Lucie Hollósi
Michaela Hujerová
Petra Hujerová
Kristýna Ješkeová
Tereza Ješkeová
Kristýna Jonášová
Alena Klokočníková
Lucie Morávková
Markéta Nikdendeyová
Petra Pilná 
Hana Vacková