Primátor byl překvapením pro škrpálníky

Další z celkového počtu 12 plánovaných výletů absolvovali jablonečtí senioři v cyklu Jablonecký škrpál.

Sedmý výlet zavedl turisty do Jizerských hor na Prezidentskou chatu. Počasí výletníkům přálo, vedra polevila, a tak se sešlo na 50 nadšených škrpálníků, aby v příjemném chládku zdolali téměř dvanáctikilometrovou trasu. Prezidentská chata nabídla turistům nejen vítaný odpočinek a dobrý oběd, ale také překvapení. Čekal tam na ně totiž primátor Petr Beitl, aby je za odměnu za ušlapané kilometry pozval na výborný jablečný štrůdl a kávu.
 
„Gratuluji vám k vašemu sportovnímu výkonu, mám radost z vašeho nadšení i z vašeho přístupu ke zdravému životnímu stylu,“ přivítal seniory primátor a pak byl čas na povídání o vážných i nevážných věcech.  
 
„Jablonecký škrpál je cyklus turistických pochodů v blízkém okolí Jablonecka a Liberecka. Účastníci mají na výběr ze 12 výletů a měli by jich absolvovat alespoň 10  v celkovém rozsahu 100 km. Délka 1 trasy se pohybuje kolem 10 km. Škrpálníci sbírají razítka a na konci celého cyklu budeme vyhodnocovat ty nejlepší turisty,“ vysvětluje Markéta Jeníčková z Centra sociálních služeb, které spolu s Dia-clubem senior Jablonecký škrpál organizuje. Turisté už byli například v Bozkovských jeskyních, šli přes Prosečský hřeben do Vratislavic, navštívili Mumlavské vodopády nebo zámek Lemberk a Zdislavinu studánku.
 
„Každý výlet se snažíme něčím ozvláštnit a zpříjemnit, na Prezidnetské chatě byl překvapením pan primátor, na výletě na Lemberk se škrpálníci potkali se sv. Zdislavou a i na příští výlet do Rynoltic 23. srpna máme něco připraveno,“ naznačuje s tajuplným úsměvem Jeníčková. Zájemci o výlety se mohou hlásit právě v Centru sociálních služeb (www.centrumjablonec.cz).