Primátor Kroupa předal v rámci Dne zdravotně postižených dvě ocenění

Místopředsedkyně Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Alena Rozsypalová a spoluzakladatelka Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených Bohumila Zikmundová minulý týden převzaly z rukou primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy ocenění za jejich dlouholetou činnost v sociální oblasti. Předání se uskutečnilo na Mírovém náměstí v rámci dvacátého ročníku Dne zdravotně postižených. 

Alena Rozsypalová, která je od roku 1989 místopředsedkyní Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, z. s. KLUB Jablonec nad Nisou, obdržela ocenění města GRATIAS TIBI AGO (Vzdávám Ti dík). „Jsem rád, že jsem mohl paní Rozsypalové předat ocení města za její dlouholetou činnost v jabloneckém spolku Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí. Pomohla celé řadě dětí a jejich rodičům žít kvalitnější život. Je to nejen velká profesionálka, ale také člověk se srdcem na správném místě, za což jí patří veliký dík. To samé samozřejmě platí i pro paní Zikmundovou,“ říká primátor Milan Kroupa.

Bohumila Zikmundová, která ocenění GRATIAS TIBI AGO obdržela již v roce 2016, dostala z rukou primátora brož s motivem rudého srdce a kytice. „Letošní dvacátý ročník Dne zdravotně postižený je posledním ročníkem v režii Asociace. Od příštího roku se organizace akce ujme Český červený kříž. Chceme tedy oběma dámám, které program celé roky připravovaly, moc poděkovat za to, kolik energie a času této akci věnovaly. Osvěty není nikdy dost, jsem proto rád, že jsme díky Asociaci mohli přiblížit svět lidí s handicapem široké veřejnosti,“ doplňuje náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Na Mírovém náměstí byl připraven pestrý program, a to jak na pódiu, tak ve výstavních stáncích. V rámci akce se představily neziskové organizace a poskytovatelé sociálních služeb z Jablonecka a okolí. Stánky po obvodu celého náměstí nabízely širokou škálu výrobků chráněných dílen a organizací nebo představovaly kompenzační pomůcky pro osoby se zdravotním postižením. Hlavním hostem jubilejního ročníku byla zpěvačka Petra Černocká.

Na realizaci projektu „Den zdravotně postižených“ se finančně podílí statutární město Jablonec nad Nisou.

Asociace letos již podvacáté pořádá Den zdravotně postižených. Tento ročník je zároveň pro Asociaci i posledním. Paní Zikmundová předala pomyslnou štafetu pořadatelství paní Kateřině Havlové, ředitelce Oblastní Spolek Českého Červeného kříže Jablonec nad Nisou.