Primátor se jel rozloučit do Kaufbeuren

Jednu z poslední zahraničních cest absolvoval primátor Petr Beitl ve středu 5. listopadu, kdy přijal pozvání od svého kolegy z německého Kaufbeuren, pana Stefana Bosseho.

Primátor Bosse se netajil překvapením nad výsledky voleb. Proto když se dozvěděl, že Petr Beitl odchází ze své funkce, využil poslední příležitosti a společně s manželkou Renátou, radním Petrem Loudou a Monikou Šourkovou, která má péči o partnerská města na starosti, jej pozval do Kaufbeuren. „Chtěl jsem panu primátorovi společně se svými kolegy poděkovat za vše, co pro partnerství mezi oběma městy udělal,“ prozradil primátor Bosse.
 
Program dvoudenní návštěvy byl nabitý. Slavnostní přijetí na radnici zahájila fanfára v podání tamní dechovky. Muzikanti Petra Beitla vyzvali, aby jim dirigoval jedny z nejkrásnějších skladeb, a to vídeňský valčík od Johanna Strausse či Škoda lásky od Jaromíra Vejvody.
 
„Bylo pro mě velkou ctí s vámi spolupracovat a věřím, že i nový primátor bude toto i ostatní meziměstská partnerství podporovat. Je to jedna z cest, jak pochopit a vyrovnat se s minulostí“, řekl primátor během přijetí na radnici.
 
Následující den delegace navštívila uměleckoprůmyslovou školu v Kaufbeuren-Neugablonz, kde se setkala s ředitelem školy panem Göpplem. V současné době totiž probíhá rozsáhlá modernizace školy a jejího vybavení.
 
Jablonec na Nisou a Kaufbeuren spolupracuje již dvacet let. Kontakty započaly dvě střední školy, které mezi sebou organizovaly výměnné pobyty. Oficiální partnerství bylo ale uzavřeno ale až v září roku 2009. Dnes se rozrůstá partnerství i na poli kultury, spolků, cestovního ruchu a sportu.