Příspěvek na kojenecké lůžko je více jak 12.000 korun

Šek na 12.370 korun předal náměstek primátora Pavel Svoboda do rukou tiskové mluvčí jablonecké nemocnice Petry Hybnerové a vrchní sestry pediatrie Jany Jírů. Tolik vynesla čtvrteční aukce dětských výtvarných prací v Eurocentru, jejíž výtěžek je určený na nákup kojeneckého lůžka.   

Na tradiční aukci, která uzavřela výstavu dětských prací, se dražilo 79 obrázků, výrobků z keramiky a bižuterie. Na výstavě se prezentovalo 16 mateřských a 12 základních škol, DDM Vikýř a ZUŠ. „Bylo to takové příjemné a vtipné odpoledne. Trochu jsme si zahráli na dražbu a předháněli se při licitování. Věřím, že příští rok budeme opět svědky nového rekordu,“ svěřil se náměstek Svoboda, jenž vydražil celkem 19 položek včetně té nejdražší - prostírání pro dvě osoby s kočičími motivy se z vyvolávací ceny 80 korun vyšplhalo na výsledných 1555 korun.
 
Kojenecké lůžko stojí 60.000 korun, proto v závěru aukce přidala Marcela Žďárská z Domu vína ještě další šek na 10.300 korun. „To jsou peníze, které jsme získali z Dýňobraní a Štědrého svařáku. Jsme rádi, že poslouží dobré věci,“ konstatovala Žďárská. 
 
Výnos aukce pro nemocnici by byl možná ještě vyšší, kdyby primátor Petr Beitl nemusel odejít za pracovními povinnostmi dříve. „Na dálku děkuji všem pedagogům, kteří vedli děti k tomu, aby vytvořily tolik pěkných výrobků. Tato aukce je veskrze pozitivní a prospěšná záležitost, jež opravdu pomáhá,“ řekl Beitl, čerstvý majitel čtveřice dětských obrázků.
 
Hitem letošní aukce byly mandaly, přívěsky k mobilům a sloni, přičemž jeden z chobotnatců vynesl rovných 700 Kč. Několik výrobků vydražily i samotné děti. Zatímco letos zněl šek na 12.370 korun, loni aukce vynesla 7300 Kč a v roce 2013 to bylo 3800 Kč.