Řidiči, jezdi bezpečně a dostaneš jablko

V Jablonci nad Nisou proběhla jako tradičně v dubnu akce Řidiči, jezdi bezpečně!, při níž děti spolu se strážníky kontrolovali rychlost projíždějících vozidel a rozdávaly řidičům jablka nebo citróny. Jabloneckým strážníkům letos pomáhaly děti z rýnovické a kokonínské základní školy. 

„I když na pořádání se v letošním roce trochu podepsalo i počasí a část akce musela být zrušena, náhradní termín koncem dubna vyšel a strážníci zastavili celkem 104 řidičů motorových vozidel,“ komentuje průběh akce preventista Městské policie Jablonec nad Nisou Miloslav Lejsek. Strážníci s dětmi stáli na dvou stanovištích. Ukázněnější řidiči projížděli Rychnovskou ulicí v Kokoníně, horší situace byla v ulici U Přehrady, kde byl poměr ukázněných a neukázněných řidičů 32 : 40. „Poměr jablíček a citrónů v konečném účtování vyšel 68 : 36, což je srovnatelné s minulými léty,“ uzavírá Lejsek s tím, že se jednalo o preventivní akci a pokuty nebyly uděleny žádné.
 
Kromě akce s pracovním názvem „Jablko – citrón“ se na Dětském dopravním hřišti v dubnu koná také Týden bezpečnosti zaměřený na účastníky silničního provozu a bezpečné chování v dopravě.