Rytíři přijeli na sever Čech a představí se v několika městech

Severní Čechy čeká několik představení rytířské a divadelní skupiny Traken, která brázdí zemí a pořádá napínavá představení. Jako první se kumštýři převedou v krajském městě. Obyvatelé Liberce se na ně mohou těšit od 1. do 8. května.

Malou ochutnávku předvedli jezdci na koních v historických kostýmech už v pondělí odpoledne. Sedmičlenná skupina, v níž nechyběly ani tři spanilé dámy, dorazila na centrální náměstí před libereckou radnici. U ní se rytíři i urozené dámy seřadili, vzdali městu hold a lákali desítky zvědavců na svá představení.

"Na tomto turnaji můžete sledovat napínavá klání urozených rytířů a další nezvyklou podívanou," hřímal za zvuku bubnu ze sedla jeden z rytířů.
 
V krajském městě budou lidé moci rytířský turnaj plný kaskadérských kousků či soubojů s dřevci vidět v jízdárně v Pavlovicích. Na prvomájové úterý se rytíři předvedli od 14:00 a ve zbývajících pracovních dnech tohoto týdne vždy od 17:00. V sobotu a v neděli se klání opět uskuteční dvě hodiny po poledni, v pondělí od 17:00. Závěrečné liberecké vystoupení se chystá v úterý 8. května od 14:00.
 
Poté se středověké rytířské divadlo přesune do sousedního Jablonce nad Nisou, kde se na ně mohou těšit od 10. do 13. května. Bude následovat Jablonné v Podještědí, kde rytíři vystoupí 15. a 16. května v areálu koupaliště. Jejich další zastávkou bude Česká Lípa. Ve městě budou vystupovat od pátku 18. do neděle 20. května.
 
Skupina Traken patří k prvním v zemi, která začala objíždět regiony s potulným divadelním představením. Vystupuje s ním také v zahraničí.
 
zdroj: ČTK