Sbor IG! otevře pravidelné hudební středy před radnicí

Koncerty Města plného tónů (MPT) na Mírovém náměstí otevře ve středu od 16 hodin sbor Iuventus, Gaude! Jablonecká Zuška tak přebírá žezlo nad červnovými středečními hudebními hodinkami, které si mohou posluchači zpříjemnit posezením na barevných podsedácích.   

„Iuventus, gaude! vystoupí na Mírovém náměstí s atraktivním pouličním afro-americkým repertoárem, s nímž se chystá do Jihoafrické republiky,“ říká ředitel ZUŠ Vít Rakušan s tím, že při dalších středečních koncertech se představí Jazztat a Simply Blues, učitelský sbor Myjenněkdy a školní dechový orchestr. Organizátoři také upozorňují, že vždy čtvrt hodiny před začátkem produkce budou opět před radnicí připravené barevné podsedáky, aby si bylo možné sednout na schody. 

V pátek 8. června se k projektu Město plné tónů už v 10 hodin dopoledne připojí Eurocentrum Jablonec, s.r.o., se svým celodenním Mezinárodním folklorním festivalem. „V dopoledním i odpoledním bloku se na letní scéně Eurocentra vystřídají jak jablonečtí účinkující, tak hosté z Irska, Španělska, Řecka či Slovenska,“ zve na letní scénu jednatelka organizace Jana Pěnčíková a připomíná, že festival má i své doprovodné akce. „Od 9 do 18 hodin bude jak v areálu Eurocentra, tak na náměstí Dr. Farského probíhat letní trh, program pro děti si připravilo Ekocentrum, tradičním lidovým technikám se budou věnovat dílny ve foyeru Eurocentra,“ uzavírá Pěnčíková.  

Velmi zajímavou událostí pak bude jistě koncert na dřevěném mole jablonecké přehrady Mšeno. „Tentokrát jsme vsadili na jiný žánr a k účinkování pozvali muzikálového herce a zpěváka Dušana Vitázka z Městského divadla Brno. Ten přijede k přehradě se svou autorskou deskou Kde a kapelou B-Side Band. Začátek je ve 20 hodin,“ těší se k vodě ředitel městského divadla Pavel Žur. A těšit se mohou také posluchači. Dušan Vitázek je držitelem dvou prestižních ocenění Thalie, účinkuje v mnoha muzikálech a nyní startuje i sólovou pěveckou dráhu s vlastní tvorbou. Album Kde nahrál s muzikanty z kapely B-Side Band – bubeníkem Petrem Ptáčkem, kytaristou Jirkou Kalouskem a basistou Tomášem Vunderle Koudelkou.