Školky v Jablonci se otevřou 11. května

Jablonecké mateřské školy se otevřou 11. května v plném rozsahu jako před vyhlášením nouzového stavu. Rozhodla o tom na svém posledním dubnovém zasedání rada města. 

„Jak se rozvolňují protikoronavirová vládní opatření a lidé se vrací do svých zaměstnání, volají někteří rodiče po otevření školek,“ říká primátor Jiří Čeřovský. 

V současné době město připravuje pro jednotlivá zařízení dezinfekční prostředky a pomůcky, objednalo také stojany na dezinfekci rukou.  Prostřednictvím ředitelek zjišťovalo, jaký je skutečný zájem o návrat dětí do mateřských škol. „Podle našich předběžných zjištění by se měly školky naplnit zhruba ze dvou třetin. Personál je připravený nastoupit,“ doplňuje náměstek pro oblast humanitní David Mánek. 

Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol, které se na základě rozhodnutí rady města uzavřely 16. března. Od 19. března se otevřela ZŠ Liberecká pro děti do 10 let a tři mateřské – Hřbitovní, kterou 13. dubna vystřídala MŠ v Nové Pasířské, dále školky v ulici Jugoslávská a Tichá. Otevřené byly pro děti zaměstnanců vybraných profesí, nutných pro chod města i v době nouzového stavu. Od 11. do 15. května jsou plánované zápisy do jabloneckých školek bez přítomnosti dětí i jejich rodičů. 

Foto ilustrační