Škrpál po roce na Prezidentské

Poslední srpnový pátek se skupina zhruba sedmdesáti seniorů vypravila na další výlet v rámci Jabloneckého škrpálu. Tentokrát z Jablonce vystoupali do Jizerských hor na Prezidentskou chatu. Tam je čekal nejen symbolický chléb se solí, ale také primátor Jablonce Petr Beitl.  

Na Prezidentské chatě, která je již tradičně zařazena do programu škrpálnických výletů, i letos svítilo sluníčko a vládlo pravé letní počasí. Opět jako tradičně nechyběla nikomu z výletníků dobrá nálada.

Primátor Beitl poděkoval škrpálníkům za pozitivní energii a radost ze života, kterou kolem sebe šíří. „Rád mezi vás chodím, protože váš elán je pro mě signálem, že i důchodový věk se dá prožívat plnohodnotně. Sám za sebe mohu slíbit, že aktivity seniorů budu vždy podporovat“, řekl Beitl přítomným. Důkazem, že dobrá společnost a přístup k životu s dobrou náladou je jedním z pilířů zdravého životního stylu a zárukou dlouhověkosti, byla i malá oslava osmdesátin paní Aleny Tomsové, jedné z účastnic. Vedle výborného guláše a osvěžujícího půllitru piva si mnozí výletníci pochutnaly také na kávě a tamní specialitě – chlazené krupicové kaši s jahodovou omáčkou. Jelikož jsou jablonecké seniorky nejen nadšené turistky, ale také hospodyňky, recept už mezi nimi koluje. 

„První ročník „Jabloneckého škrpálu“ byl slavnostně zahájen v roce 2013 a s organizací pomáhali naši pracovníci Centra sociálních služeb (CSS). V roce 2014 si členové klubu už vše organizovali sami, navíc přidali originální zakončení „Jabloneckého škrpálu“ - Štafetu. Ta vedla z Ještědu do spolkového domu v Jablonci, měřila 24 km a měla 4 předávky,“ rekapituluje škrpálnické aktivity ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková a dodává, že členky klubu jabloneckých seniorů také samy navrhly logo Jabloneckého škrpálu a vedou škrpálnickou kroniku. Pro velký úspěch se Štafeta opakuje každoročně a končí ve velkém sále spolkového domu, kde se také předávají ceny nejlepším škrpálníkům, kteří během cyklu ujdou 100 km. Letos je Štafeta naplánovaná na pondělí 11. září.