Soutěž prověří dopravní znalosti dětí

2. 06 2015 | Náměstek primátora Pavel Svoboda převzal záštitu nad Dopravní soutěží mladých cyklistů, kterou v Jablonci pořádá ve dnech 4. – 5. června Liberecký kraj společně s dalšími institucemi. Jablonec nad Nisou je hostitelem krajského kola, jehož se zúčastní více jak 60 dětí.

Ve dvou věkových kategoriích a pěti disciplínách poměří své síly 64 dětí 2. stupně základních škol Libereckého kraje. „Děti předvedou jízdu podle pravidel na dětském dopravním hřišti, znalostní test z pravidel provozu na pozemních komunikacích, práci s mapou, jízdu zručnosti a zdravovědu,“ říká koordinátor bezpečnosti silničního provozu LK Jan Polák s tím, že výsledek družstva je daný součtem trestných bodů jednotlivých členů družstva, které tvoří dva chlapci a dvě dívky.
 
„Blíží se prázdniny a to vyjede do ulici velké množství malých i větších dětí na kole. Je třeba, aby věděly, jak se mají v silničním provozu chovat. A my dospělí bychom měli být ohleduplní a pozorní, aby jejich prázdniny byly bezpečné a klidné,“ konstatuje náměstek Svoboda.  
 
Dopravní soutěž  mladých cyklistů pořádá Liberecký kraj společně s BESIP Ministerstva dopravy, statutárním městem Jablonec nad Nisou, Centrem služeb pro silniční dopravu, Policií České republiky, Městskou policií Liberec a Českým červeným křížem. 
 
Dopravní hřiště bude o prázdninách otevřené i letos
 
Vyzkoušet si své schopnosti nanečisto si na dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou mohou malí i velcí také o letošních prázdninách. „Stejně jako v uplynulých letech bude i letos přes prázdniny dětské dopravní hřiště v Jablonci otevřené,“ potvrzuje ředitel jablonecké městské policie Luboš Raisner a dodává, že tuto prázdninovou aktivitu využilo vloni 1736 dětí i dospělých, což je o téměř 500 návštěvníků více než v roce 2013.
 
DDH bude o prázdninách otevřeno každý všední den od 8 do 12 a od 13 do 15 hodin. Návštěva hřiště i zapůjčení dopravních prostředků či přilby je zdarma.
 
 
.

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO

Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO