Štědrý den s osamělými je v Jablonci tradicí

Na slavnostní oběd pozval primátor Petr Beitl osamělé jablonecké seniory i letos. Ve vánočně vyzdobeném sále Spolkového domu se jich sešlo 43 a tradičně se podávalo klasické štědrovečerní menu, nechyběl ani štrůdl a cukroví.  

 „Posezení s osamělými lidmi na Štědrý den je pěkná tradice, kterou jsem zdědil po svých předchůdcích a rád ji dodržuji, stejně bych se doma pletl,“ směje se primátor. „Jde o to, abychom lidem, kteří doma nemají nikoho blízkého, pomohli překonat tíživé okamžiky a aby si mohli Vánoce užít,“ dodává Karla Hackelová, z kanceláře primátora, která měla letos celou akci na starosti.

Kromě povídání s primátorem na přítomné letos, stejně jako každý rok, čekal i hudební program. Koledy a vánoční i nevánoční písničky zazněly v podání Jaroslava Žanty a jeho kolegů. Primátor Beitl na Štědrý den od osamělých občanů ještě zamířil do azylového domu Naděje, kam odnesl několik porcí štědrovečerního menu a popřál lidem bez domova klidné svátky.

Posezení s osamělými pořádá město už od dob starostování Jiřího Čeřovského. Míst, kde se představitelé města s osamělými scházeli, bylo několik, Hotel Petřín, Eurocentrum a nyní už pátým rokem Spolkový dům, kde pohoštění chystá chráněná dílna FOKUS - Kavárna Floriánka.