Právě se nacházíte:

Strážník roku 2012

V obřadní síni jablonecké radnice dnes proběhlo slavnostní vyhlášení nejlepších strážníků loňského roku. Strážníkem roku 2012 se stal strážník dopravní a hlídkové služby Petr Stránský. Ten si odnesl ještě zvláštní ocenění primátora města a poděkování Českého červeného kříže za aktivní přístup při záchraně lidského života. Druhý oceněný byl okrskář Bronislav Novák a třetím strážníkem roku byl vyhlášen vedoucí operačního střediska Luboš Hušek. 

Titul Strážník roku uděluje městská policie ve spolupráci s vedením města již od roku 2008. „Mezi základní kritéria hodnocení patří plnění povinností vyplývajících ze zákona o obecní policii, plnění úkolů nad rámec pracovních povinností, množství zjištěných a následně řešených událostí, kvalita zpracování spisového materiálu a úroveň vystupování,“ vysvětluje ředitel Městské policie Luboš Raisner.

Návrhy na ocenění strážníků podávají vedoucí operačního střediska a vedení městské policie. Z těchto návrhů jsou pak vybráni 3 nejlepší, jejichž jména a fotografie se objeví na čestném místě na služebně městské policie, v Jabloneckém měsíčníku i na webových stránkách.
 
Slavnostní oceňování proběhlo za účasti primátora města Petra Beitla, zástupců Policie ČR, zástupců HZS LK, jabloneckých zastupitelů a dalších hostů. Plukovník Petr Šikola, vedoucí územního odboru Jablonec nad Nisou Policie ČR vyzdvihl spolupráci městských strážníků s policisty a dva ze strážníků – Karla Bobka a Bronislava Nováka za jejich práci odměnil.
 
„Stále se utvrzuji v tom, že městská policie je důležitou a potřebnou součástí Jablonce. Strážníci výrazně přispívají k ochraně veřejného pořádku, mají podíl na poklesu kriminality v minulých letech, ať už vlastními zásahy nebo preventivní činností,“ řekl primátor Beitl a poděkoval strážníkům za jejich potřebnou práci pro město.
 
Ocenění strážníci
 
Strážník roku 2012
1. Petr Stránský
2. Bronislav Novák
3. Luboš Hušek
 
Poděkování za 10 odpracovaných let obdržela:
• Bronislava Plešingerová
 
Poděkování za 15 odpracovaných let obdrželi:
• Jan Brožek
• Jan Červeň
• Luboš Hušek
• Jaromír Nosek
• Miroslav Šípoš