Středisko osobní hygieny v Jablonci nabízí nově i perličkovou koupel

Kvalita sociálních služeb poskytovaných v Jablonci nad Nisou se opět zvýšila díky otevření zrekonstruovaných prostor Střediska osobní hygieny v domě se zvláštním určením v ulici Palackého.

„Prostory Střediska osobní hygieny prošly v roce 2013 opravami, v havarijním stavu byly zejména odpady. Podařilo se spojit finance z více zdrojů a dnes můžeme tuto službu otevřít. Z rozpočtu města jsme vloni uvolnili 350 tisíc na opravy zázemí, ostatní finance se podařilo získat z úspor CSS a grantů,“ řekl před slavnostním přestřižením pásky primátor města Petr Beitl. Celkové náklady na nové prostory SOH jsou vyčísleny na 680 tisíc korun.

Centrum sociálních služeb, p. o. (CSS) se po loňském rozšíření poskytování pečovatelských služeb v domácím prostředí a zavedení odlehčovací služby vloni v létě, zaměřilo na ambulantní péči, která je uživateli poskytována ve středisku osobní hygieny (SOH). „Vždy se snažíme zacílit na hospodárnost a především na kvalitu poskytované péče. Dbáme i na prostředí, ve kterém služby provádíme i na technické vybavení,“ konstatuje ředitelka CSS v Jablonci Naďa Jozífková. „Důležitý je i fakt, že nové moderní vybavení díky snadné manipulaci výrazně pomáhá předcházet přílišné námaze pečovatelského personálu při manipulaci s klienty a tím i rizikům pracovní neschopnosti z výkonu povolání,“ dodává Jozífková.
 
„Ve středisku osobní hygieny provádí pečovatelská služba osobní hygienu včetně stříhání vlasů nebo masáží či pedikúru osobám, které potřebují pomoc při těchto činnostech nebo mají doma nevyhovující podmínky. Mohou ji využívat klienti domu zvláštního určení, ale i ostatní občané, kteří potřebují pomoc a mají s CSS uzavřenou smlouvu“ popisuje službu náměstkyně primátora Soňa Paukrtová, která se rovněž účastnila slavnostního otevření a dokonce si vyzkoušela polohovací koupací křeslo.
 
Nové prostory střediska osobní hygieny jsou bezbariérové, vybavené polohovací vanou, výškově nastavitelným koupacím křeslem a germicidní lampou pro plošnou dezinfekci. Zvláštní místnost je vyčleněna pro provoz pedikúry. Právě pedikúru nebo masáž či nově perličkovou koupel v polohovací vaně mohou uživatelé využít fakultativně. Služby, které SOH poskytuje, jsou zpoplatněny podle ceníku CSS.