Tatínkové opět slavili na Tajvanu

V mnoha zemích včetně té naší patří třetí červnový víkend tradičně tatínkům. A tak se i tentokrát konal v neděli 15. června od 14 hodin pod záštitou Statutárního města Jablonce nad Nisou a ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému „Den otců“ na Tajvanu u jablonecké přehrady.

Letošní Den otců se nesl v duchu vědy. Divadlo fyziky ÚDIF předvedlo zajímavé fyzikální a chemické pokusy, skupina Aries roztančila přítomné svou bubenickou show, děti i rodiče byli svědky startu modelu rakety, a nechybělo ani vystoupení hudebního studia Kokos. Děti se podívaly i na pár pohádek, vyzkoušeli svou zdatnost na horolezecké stěně, zajezdily na koloběžkách, zaskákaly na trampolínách nebo pozorovaly Slunce opravdickými astronomickými dalekohledy. „Mně se moc líbily věci z IQlandie a také jsem si zahrál na policajta“, nadšeně hlásil jeden malý návštěvník.  Zážitek pro mnohé kluky, ale i holčičky byl jistě i ten, že si mohli obléknout část policejní uniformy a vyfotit se u opravdového auta městské policie. Strážníci si děti vyzkoušeli ze znalosti dopravních značek a děti za správné odpovědi odměnili  drobnými dárečky. Na vydařené akci se podíleli i hasiči a Český červený kříž. 
 
„Den otců se v Jablonci už tradičně vydařil a věřím, že už teď se všichni těší na příští rok,“ usmíval se Petr Beitl, který na oslavách Dne otců nesměl chybět nejen jako primátor města, ale také jako tatínek tří už odrostlých dětí.