Tentokrát naděluje vánoční ozdoby

Předvánoční setkání se seniory v domech s pečovatelskou službou jsou už tradiční položkou v diáři náměstka jabloneckého primátora Pavla Svobody. „Je moje milá adventní povinnost popřát seniorům hezké svátky vánoční a dobré vykročení do nového roku,“ usmívá se náměstek.   

Postupně si tak Pavel Svoboda u kávy pohovoří s obyvateli domů v ulicích Boženy Němcové, Palackého, Opletalově, v Novoveské a v Kokoníně. Navštíví také Domov důchodců ve Velkých Hamrech. Nikdy nepřijede s prázdnou, letos však už nevozí nic sladkého. „Bylo to takové nošení dříví do lesa. Ke kávě vždy ochutnám něco z domácího tradičního vánočního cukroví, proto letos naděluji balíčky s ozdobou na stromek, jejímiž autory jsou děti z DDM Vikýř,“ svěřuje se Svoboda. Podle něj mají tato předvánoční setkání velký smysl. „Senioři tak mají možnost říci mi, co je trápí, co se od loňského setkání změnilo, co by bylo v jejich domech třeba opravit, nebo co jim naopak za uplynulý rok udělalo radost,“ konstatuje náměstek Pavel Svoboda.

Své předvánoční putování zahájil náměstek primátora 2. 12. v Klubu seniorů Boženka, 8. 12. přijel do Domova důchodců ve Velkých Hamrech a do klubů v ulicích Palackého a Opletalově, 9. 12. navštíví Kokonín a 17. 12. dům v Novoveské ulici.