Toalety na Tajvaně procházejí rekonstrukcí

Na opravené toalety se mohou příští rok těšit návštěvníci jablonecké přehrady, konkrétně ti, co chodí na Tajvan. Práce začaly tento týden, rekonstrukce, jejíž hodnota dosáhne téměř na 1,7 milionu korun, by měla být hotová do konce listopadu. 

„Toalety na Tajvaně byly v tristním stavu, proto jsme se rozhodli je ještě letos kompletně zrekonstruovat. Zachované zůstanou pouze nosné konstrukce,“ říká náměstek primátora Petr Vobořil. 
 
Stavební práce začnou kompletní demontáží původních ocelových dělících příček jednotlivých kabin. „Nahradíme je zděnými příčkami, které budou jinak dispozičně uspořádané,“ dodává náměstek Vobořil. Kompletní výměnou projdou podlahy a zařizovací předměty, nový povrch získají stěny a stropy, kde původní ocelové výplně nahradí nové z plastových profilů.
 
„Firma provede také nové elektroinstalace a rozvody zdravotně technických instalací. Rekonstrukce se týká i přístupu do objektu, který bude bezbariérový a ze zámkové dlažby,“ doplňuje Ondřej Pokorný z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. 
 
Smlouvu na rekonstrukci toalet na Tajvanu město uzavřelo s libereckou firmou PASTALI, s.r.o., která stavbu převzala 15. září. Dílo by mělo být hotové do konce listopadu a vyžádá si náklady 1,7 milionu korun bez DPH.
 
S dalšími úpravami toalet kolem přehrady se počítá i v příštím roce. 
 
V současné době také dochází k revitalizaci zeleně na městských pozemcích kolem přehrady a dětské hřiště v ulici Za Hrází je bohatší o tři fitness prvky pro dospělé za 150 tisíc korun. Během léta rovněž došlo k výměně odpadkových košů kolem přehrady. Ty původní se stávaly terčem vandalů. Byly proto nahrazeny 35 zbrusu novými nádobami na odpadky, které snad budou odolnější. Ke košům za 390 tisíc budou ještě na podzim domontovány přídávné držáky na sáčky na psí exkrementy.