Třicítka studentů ukončila letošní rok Akademie seniorů

Jablonecký primátor Jiří Čeřovský a jeho náměstek pro oblast humanitní přijali tři desítky seniorů v obřadní síni radnice. Důvodem slavnostního přijetí bylo ukončení dalšího roku Akademie seniorů. Ten letošní měl téma - předsudky, hodnoty a tradice. 

Jarní semestr roku 2022 absolvovalo 34 akademiků včetně jednoho muže. K slavnostnímu zakončení se dostavilo třicet z nich. Slova obdivu a přání velkého množství vitality do dalších let pronesli oba představitelé města a pak už se předávala květina, brož nebo pero od Nadace Preciosa a chladící ručník od Centra sociálních služeb (CSS), které Akademii seniorů pořádá. 

Seniorské vzdělávání začalo jablonecké CSS připravovat v roce 2011. Tehdy se do studia zapojilo 37 studentek, které semestr slavnostně ukončily v obřadní síně jablonecké radnice na začátku prosince 2011. Za jedenáct let si tento způsob vzdělávání získal velkou oblibu a CSS nemá problém s naplněním kapacity vyhlášeného semestru. „Dokonce musíme některé zájemce odkazovat na další ročník,“ říká Lukáš Frydrych, specialista volnočasové aktivity CSS.