Právě se nacházíte:

Usvědčil ji sníh

Noční hlídka jablonecké městské policie zkontrolovala v ulici Lesní posádku vozu, protože se chovala podezřele. K podezření je vedla jednak znalost prostředí i poznatky z kamery. Také díky Městskému kamerovému systému tak strážníci zadrželi řidičku bez oprávnění a pod vlivem drog. 

„Strážníci MP pojali podezření, že vozidlo řídila osoba bez řidičského oprávnění. Žena, která před strážníky vystoupila z místa spolujezdce, nejdříve tvrdila, že řidič utekl,“ vysvětluje Miloslav Lejsek z jablonecké MP. 

Okolo vozu však byl čerstvý sníh a v něm chyběly stopy, které by potvrdily ženina slova. A tak se přiznala k řízení i k tomu, že nemá řidičské oprávnění, ale že si jen chtěla vyzkoušet jízdu na sněhu. „Vůz jí údajně zapůjčil majitel, Ten se před hlídkou schovával na zadním sedadle,“ pokračuje Lejsek s tím, že žena údajně, když strážníky zahlédla, zastavila a přesedla si na místo spolujezdce.  

Když si hříšnici přebírala Policie ČR, podrobila ji orientační zkoušce na alkohol v dechu, která byla negativní, a testu na přítomnost omamných látek s pozitivním výsledkem. A tak své postupné doznání žena završila informací, že požila pervitin. Celou věc nyní řeší Policie ČR.