V Arbesově ulici staví město potřebný chodník

V Arbesově ulici ve Mšeně se začíná stavět chodník, přibydou parkovací stání i otočka autobusu. Jedná se o investici města v hodnotě zhruba 2,3 milionu korun. Hotovo by mělo být do konce října.   

„Stavbu, která začne v pondělí 15. srpna, vymezují ulice Podlesí a 1. máje, a to až po vjezd do areálu MŠ Arbesova. Realizací chodníku plníme jeden z požadavků Osadního výboru Mšeno,“ upozorňuje náměstek pro rozvoj města Lukáš Pleticha.

V ulici Arbesova tak do konce října vznikne chodník dlouhý 183 metrů a široký necelé dva metry. „Místní získají také pět kolmých parkovacích stání a otočku autobusu se zastávkou MHD osazenou zastřešenou čekárnou pro cestující. Součástí stavby bude také stanoviště pro tři podzemní kontejnery na separovaný odpad - karton, PET a sklo, a celá otočka bude nasvětlená,“ popisuje projekt náměstek Pleticha.

„Stavba bude průběžně částečně omezovat dopravu, nepočítáme však s úplnými uzavírkami komunikace,“ slibuje Radka Poprová z oddělení investiční výstavby a dodává, že krátkodobě, v řádu hodin, nebudou moci lidé vjíždět přes budovaný chodník na své pozemky. „Vlastníky bude předem informovat stavbyvedoucí zhotovitele, aby se mohli na situaci včas připravit. V době budování otočky autobusů MHD se zastávka přemístí dočasně blíže k městu,“ podotýká Poprová.

„Všechny informace o stavbě včetně koordinační situace jsou uvedeny na webových stránkách města. Žádáme obyvatele, aby dbali zvýšené opatrnosti po celou dobu výstavby a zároveň věnovali pozornost dopravnímu značení, které se bude v průběhu realizace měnit podle postupu prací,“ apeluje na místní Lukáš Pleticha.