V Jablonci začaly plošné opravy vozovek

Jen co skončila zimní údržba, pustil se technický odbor jabloneckého magistrátu do údržby místních komunikací. Jako první se zaměřil na opravy komunikací I. a II. kategorie a komunikace, po kterých je vedená autobusová linka. Současně zahájil souvislou, tedy velkoplošnou údržbu komunikací. Město vyčlenilo v rozpočtu na tento typ prací 11 milionů korun.

„Opravy spočívají v odfrézování poškozené obrusné vrstvy vozovky a pokládce nového finálního povrchu. Část oprav provedou Technické služby Jablonec nad Nisou, na část za zhruba šest milionů korun magistrát vysoutěžil dodavatele,“ přiblížil jablonecký náměstek pro správu majetku Petr Roubíček.

Do konce května se vyznačují opravy komunikací I. a II. kategorie, které by měly být dokončené do poloviny června. „Pak budou pokračovat opravy po jednotlivých lokalitách na komunikacích III. třídy, jichž je ve městě nejvíce,“ doplnil Štěpán Zmrzlý z oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu

Nový povrch má parkoviště v ulici Rýnovická, za který město zaplatilo přes milion korun, i část ulice Stavební od ulice Blanická po čp. 38, ten vyšel na více jak 603 tisíc korun. „V červnu se bude opravovat výjezd z parkoviště na Horním náměstí, auta budou po dobu opravy vyjíždět z parkoviště na ulici Palackého v křižovatce s ulicí 28. října. Termín prací technické služby ještě upřesní,“ dodal Zmrzlý.

Do konce roku získají nový povrch části ulic Bousova (spojka z ulice Nerudova), Na Čihadle, Mlýnská (v úseku mezi ulicemi Podhorská a Nad Mlýnem) a vysoutěžené komunikace v ulicích Horní, kde se dokončí zbylá část po překladiště, Mšenská po spojku do ulice J. Hory, Turistická a Průběžná. Nový povrch chodníku se bude pokládat i v ulicích Jarní a Pobřežní, a to hned, jakmile skončí stavební práce spojené s rekonstrukcí plynovodu.