V Libereckém kraji lyžovaly o víkendu tisíce lidí

Provozovatelé lyžařských středisek v Libereckém kraji jsou s uplynulým víkendem spokojeni. Navzdory jarnímu počasí v areálech denně lyžovaly tisíce lidí.  

"Byl to typický jarní víkend, ale počasí nám přálo," uvedl za skiareál Ještěd v Liberci Jan Svatoš. Za víkend středisko navštívilo přes 3000 lidí. "V sobotu jsme měli asi 1600 lyžařů, dnes to bylo trochu slabší. Ale není to špatné, když teplo v nížinách už láká na kolo nebo procházkám," dodal. Podmínky k lyžování jsou prý stále dobré, na sjezdovkách leží od 30 do 60 centimetrů sněhu.

Spokojený je s víkendem i Pavel Bažant ze společnosti Ski bižu, který v Jizerských horách provozuje tři střediska. "Ve srovnání se špičkovým zimním víkendem jsme byli v sobotu na nějakých 60 procentech návštěvníků, dnes dokonce na 75 procentech," uvedl Bažant. Velký zájem byl podle něj o Tanvaldský Špičák, který je největším skiareálem Jizerských hor. V sobotu i včera tam lyžovalo zhruba 1800 lidí.

Dobrá byla návštěvnost i v Černé Říčce v Desné. "Zájem je stále poměrně velký, denně jsme měli okolo 450 lidí," uvedl za středisko Martin Lauer. Sněhu je stále dost i v tomto menším středisku, na sjezdovkách leží od 40 do 90 centimetrů. Lyžaři mají k dispozici 2,5 kilometru tratí.

Větší skiareály v Libereckém kraji jsou většinou v plném provozu, na sjezdovkách leží od 20 do 130 centimetrů sněhu.