Vánoční strom už stojí před radnicí

Před radnicí už stojí letošní vánoční strom. Původně 15,5 metru vysoký stříbrný smrk dnes ráno pokáceli pracovníci technických služeb u Gymnázia U Balvanu, aby ho vzápětí zkrátili na 11 metrů a ukotvili uprostřed Mírového náměstí v Jablonci nad Nisou.

„Během pondělka se na smrk zavěsí 48 světelných řetězů, přičemž každý je 24 metrů dlouhý. Celkem se tuto neděli rozsvítí na 17.280 led světélek,“ svěřil pár zajímavých čísel pan Halama z oddělení veřejného osvětlení TSJ. Světla se musela dokupovat, protože se jich dost poškodilo během loňské vichřice, při níž se vánoční strom zlomil. Monika Militká z odd. školství, kultury a sportu ještě dodává: „Následně na strom v tomto týdnu pověsíme zhruba 20 zlatých a červených hvězd, které pro město vyrobili žáci SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou v roce 2012.“ 
 
Už na jaře letošního roku se obrátilo vedení Gymnázia U Balvanu na magistrát města, že větve smrku, který roste na městském pozemku přímo u budovy gymnázia, zasahují do jejich oken. Vzhledem ke své kráse se nakonec urostlý stříbrný smrk stal vhodným kandidátem na městský vánoční strom.