VELIKONOČNÍ SLAVNOSTI 23. – 25. BŘEZNA 2016

Velikonoční slavnosti jsou tradiční jarní akcí, která se pravidelně koná na Škaredou středu, Zelený čtvrtek a Velký pátek. Letošní slavnosti budou ve znamení oslav 150 let povýšení Jablonce nad Nisou na město. Pro širokou veřejnost bude sestaven bohatý kulturní program ve folklorním duchu, který bude obohacen příjezdem císařského posla.   

Program prvního dne slavností začne průvodem císařské jednotky v doprovodu dobové hudby a při oficiálním zahájení ve středu v 15:45 hodin předá císařský posel primátorovi Statutárního města Jablonce nad Nisou panu Ing. Petru Beitlovi  slavnostní listinu o povýšení Jablonce nad Nisou na město. 

Kulturní program bude probíhat ve středu, čtvrtek a pátek vždy od 10,00 do 17,00 hod.

Program je sestaven jak z vystoupení jabloneckých skupin, tak z vystoupení hostujících umělců.

Vzhledem k ročnímu období a s tím spojenou nestálost počasí bude i letos na náměstí vytápěný velkokapacitní stan, ve kterém kulturní program probíhá a zároveň slouží jako útočiště pro diváky, kteří se mohou pohodlně občerstvit a sledovat nabízený program

Stánkový prodej bude probíhat ve středu, čtvrtek a pátek vždy od 9,00 do 18,00 hod. 

Ve stáncích je nabízeno tradiční velikonoční zboží (velikonoční kraslice, pomlázky, mazance, jidáše, perníky, velikonoční prostírání, keramika, kovářské výrobky, formičky, sušené květiny, dřevěné hračky, ručně malované obrázky, bylinkové polštářky, tkané koberečky, svíčky, med, medovina, pivo, slivovice, víno, slané sýry) v rozsahu cca 50 stánků. Rádi bychom občany našeho města vtáhli do velikonoční nálady především nabídkou ručních výrobků, písničkami a tanci.