Většina lyžařských středisek v Libereckém kraji ukončila provoz

Většina lyžařských středisek v Libereckém kraji včera ukončila provoz. Lyžovat se dá ještě v Harrachově, o víkendu se vleky znovu rozjedou nejspíš i v Černé Říčce v Desné. Během včerejška ještě panovaly dobré lyžařské podmínky. ČTK to řekli vlekaři z areálů v kraji. 

"Měli jsme v provozu obě dvě lanovky a malý vlek, bylo pěkné počasí. V sobotu sice občas pršelo, ale neděle byla nádherná, na sluníčku, sníh byl ráno zmrzlý," řekl náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč. Podle něj se tam bude lyžovat i v následujících dnech. "Dnes normálně pokračujeme a v provozu budeme i příští víkend," dodal. 

Asi 50 lidí včera lyžovalo na Černé Říčce v Desné. "Sobotní počasí bylo spíš aprílové, vystřídal se déšť, slunce, sníh a kroupy. Dnes bylo ale lyžování krásné. Příští víkend asi ještě budeme v provozu, sněhu máme stále dost," informoval Martin Lauer z areálu. 
    
Naposledy se včera lyžovalo v největším jizerskohorském středisku, na Tanvaldském Špičáku. "Bylo krásné lyžování, dnes jsme až do 11 hodin lyžovali na zmrzlém sněhu. Návštěvnost byla řádově stovky lidí. Tento víkend jsme to nedělali kvůli penězům, spíš jako zadostiučinění náruživým lyžařům. Dneškem jsme skončili," uvedl ředitel areálu Pavel Bažant. 
    
Podobně tomu bylo i v Rokytnici nad Jizerou. "Dnes přišla asi tisícovka lidí, včera kolem tří set. Myslím, že využili poslední šanci se svézt na jarním sněhu. Sníh sice ještě je, ale teď už půjde rychle pryč," řekl ředitel Spartaku Rokytnice Jiří Krtička.
 
zdroj: ČTK